Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňuje funkce ostatních systémů včetně funkcí psychických.

Nejsem smluvním partnerem žádné zdravotní pojišťovny - nelze uplatnit zdarma poukaz na rehabilitaci vystavený od lékaře!!!

Metoda Ludmily Mojžíšové

 

V současné době se metoda Ludmily Mojžíšové používá hlavně k léčbě ženské sterility (odstraňování problémů gynekologického rázu, se zaměřením na svalovinu pánevního dna) a k odstranění bolestivých stavů pohybového aparátu.

Mohlo by vás zajímat

  • vznik a rozšíření metody 

  • podmínky pro začátek léčby 

  • průběh léčby 

  • indikace 

  • účinky léčby 

Měkké techniky

Měkké techniky slouží k ošetření napětí měkkých tkání od kůže, podkoží, fascií a svalů. Mají význam jak diagnostický, tak zároveň terapeutický (Hermachová, 2001).

Měkké (mobilizační) techniky jsou velmi uznávanou metodou v léčbě a prevenci poruch pohybového aparátu. Tato metoda pracuje s tzv. měkkými tkáněmi, což je kůže, podkoží, sval, svalová pochva, svalová povázka a úpony. Měkké tkáně jsou při pohybu navzájem provázány a dochází mezi nimi ke vzájemným posuvům.

Kinesiotaping

Tapingování je jedna z populárních a efektivních metod při dlouhodobé bolesti šlach svalů a kloubů. Jedná se o terapii, jenž je prováděná pomocí elastických samolepících pásků a může vám pomoci jako prevence sportovních zranění nebo složit k urychlení procesu hojení již vzniklých.

 

 

Mobilizační techniky

Mobilizační techniky jsou šetrné, jemné opakující se pohyby na hranici možného rozsahu pohybu v kloubu, k usnadnění aktivace příslušných svalů s využitím dechu a pohledu očí. Během mobilizace cítíme, jak se rozsah pohybu zvětšuje a blokáda uvolňuje.

Senzomotorická stabilizace

Senzomotorická stimulace je fyzioterapeutická metoda, pro jejíž pochopení je třeba znát tzv. 2 stupně pohybového učení. Pro 1. stupeň je charakteristické zvládnutí nového pohybu a vytvoření funkčních drah mezi mozkem a ovlivňovaným segmentem těla, na úrovni mozkové kůry.

SM systém

SM systém je rehabilitační metoda, která se skládá ze souboru cviků se speciálními/pružnými lany. Díky tomuto cvičení aktivujete spirální svalové řetězce, které funkčně působí na stabilizaci a mobilizaci páteře.

Zdravotní cvičení

skupinové a individuální