O mně

Ráda bych s Vámi byla v prostředí, kde kytky voní, vítr fouká, slunce svítí a občas i zaprší.

Marcela Míšková

Vzdělání

  • Vyšší odborná škola, obor fyzioterapeut

Praktik Feldenkraisovy® metody – 4leté mezinárodně akreditované studium

Ostatní odborné kurzy

  • Metoda Ludmily Mojžíšové
  • Měkké a mobilizační techniky
  • SM systém

………. a další

Marcela Míšková

Praktik Feldenkraisovy® metody

Feldenkrais Training Prague 1, Czech Republic

PRAHA 2018 - 2022

Milí přátelé,

   s velkou radostí si dovoluji Vám oznámit, že jsem úspěšně ukončila mezinárodně akreditovaný výcvik Praktik Feldenkraisovy® metody. Tento náročný výcvik trval 4 roky a celý se konal v Praze. Nebylo jednoduché vše skloubit dohromady a to jak práci, studium a běžné starosti, které každý máme. Výcvik mi dal výborné základy pro uplatnění Feldenkraisovy® metody v praxi a otevřel nový prostor pro sebevzdělávání v této metodě. Je to vlastně nekončící proces učení a chápání svého těla, mozku a souvislostí mezi pohybem a uvažováním. Moc se těším na Vás, až budeme zkoumat naše tělo ve skupinových lekcích ATM ale také při individuální Funkční integraci.

Přeji Vám hodně zdaru a těším se.  Marcela

„Pohyb je život. Život je proces. Zlepšete kvalitu procesu a zlepšíte kvalitu života samotného.“

Moshé Feldenkrais

Pohyb a mysl

Jednou z hlavních věcí, kterou všichni potřebujeme, je pohyb. Naše tělo je vlastně neustále v pohybu. Ráno vstaneme, jdeme do práce, do školy, sportovat. Celý den se věnujeme nějaké činnosti a když večer usneme, tak i ve spánku se převalujeme z boku na bok, otáčíme hlavou, krčíme nohy. Neustále se hýbeme i když jen stojíme, sedíme, ležíme. Stále hledáme pro naše tělo pohodlnou a stabilní polohu.Většinu činností děláme automaticky a vytváříme si tím pohybové stereotypy, které nám sice práci usnadní, ale časem z těchto stereotypů mohou vznikat různé bolestivé projevy v našem těle. Nevšímáme si toho, jak provádíme jednoduché úkony, nepřemýšlíme nad tím, jak se ten daný pohyb tvoří. K tomu, abychom něco změnili a mohli se zbavit některých bolestivých projevů, potřebujeme se na chvíli zastavit a začít svou pozornost věnovat  svému tělu. Můžeme ho vnímat v klidu i při pohybu a pokud se budeme řídit pouze svými příjemnými pocity, nebudeme pracovat s velkým úsilím, tak jsme na nejlepší cestě zlepšit náš každodenní život.

Tady se dostávám také ke stavu naší mysli, protože ta je úzce propojená s tělem. Je zapotřebí, aby tělo a mysl byly spolu v co nejlepším souladu.

To bylo jen pár slov na úvod, abych naznačila, kam nás povede cvičení podle Feldenkraisovy® metody.

„Je to pozornost, nikoliv vůle, co je klíčem k získání osobních dovedností.“

Moshé Feldenkrais